Hangouts Android Tanıtım

Hangouts Android TanıtımLisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu33 Mb
ÜreticiGoogle LLC
İşletim SistemiAndroid - 5.0 ve üzeri
Eklenme Tarihi3 yıl önce
Hemen indir (33 Mb)
46 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

NOT: Yeni çıkan ve dilediğiniz ülkedeki dilediğiniz telefon numarasını arayabilceğiniz Hangouts uygulamasında telefon arama işlevini etkinleştirmek için Hangouts Çevirici dosyasını indirip yükleyebilirsiniz.

Google, Google Talk uygulamasının yerine çıkardığı meşhur mesajlaşma ve videolu sohbet uygulamasını güncelledi. Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Hangouts uygulamasında da çevrimiçi olan kullanıcılar yeşil renkte, çevrimdışı olan kişiler ise gri renkteki balonlar ile gösterilmektedir.

Bu uygulama sayesinde kişileri bulmak veya davet etmek daha kolay hale getirilmiştir. Ayrıca son güncelleme ile birlikte kişi listenizi kolaylıkla özelleştirebiliyorsunuz. Çok görüşmediğiniz, sevmediğiniz ama silemediğiniz veya görünür olmasını istemediğiniz bir kişiyi gizlemek için üzerine basılı tutarak onu gizleye biliyorsunuz. Yine son güncelleme ile birlikte artık fotoğraflar üzerinde büyütme veya küçültme işlemi yapabiliyorsunuz.

Android Hangouts’da yeni yapılan güncelleme ile artık kısa mesaj (SMS) gönderip almanıza olanak sağlayacaktır. Bunun için güncelleme ile ekranınıza gelecek olan SMS’i açın ve tüm görüşmelerinizi tek bir yerde görün seçeneğindeki “SMS’i aç” tıklayarak aktif hle getirmeniz gerekmektedir. Eğer istemiyorsanız ” Belki daha sonra” seçeneğini tıklayarak pas geçebiliyorsunuz.

Yine Hangouts’a eklenen yeni özellik ile Arkadaşlarınız ile “Cihaz bilgisini, çağrı durumunu ve ruh halinizi paylaşabiliyorsunuz”. Arkadaşlarınıza hangi cihazı kullandığınızı, bir görüşmede olup olmadığınızı veya bugünkü ruh halinizi gösterebiliyorsunuz. Bunları yapmak için Hangouts’taki Ayarlar kısmını tıkladığınızda karşınıza gelen penceredeki üç seçenekten istediğinizi aktif veya pasif yapabiliyorsunuz. Ruh halinizi gösteren resimlerden istediğinizi seçerek o anki ruh halinizi profilinizde görülmesini sağlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki resimlere bakarak Hangouts SMS ve Ruh hali hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Hangouts Özellikleri :
● Fotoğraflar ve emoji ile kendinizi daha iyi ifade edin.
● Kullanıcıların ne zaman Hangouts’ta birlikte olduğunu, ne zaman yazdığını veya iletinizi görüp görmediklerini öğrenin.
● Tam 10 arkadaşınızla görüşmeleri video görüşmesine dönüştürün.
● Arkadaşlarınıza, o anda bağlı olmasalar bile dilediğiniz zaman mesaj gönderin.
● Hangouts’u bilgisayarlarda, Android ve Apple cihazlarında kullanın.
Hangouts’un diğer mükemmel avantajları:
● Hangouts cihazlarda senkronize halde kalır, böylece onları dilediğiniz yerde başlatabilir veya sürdürebilirsiniz.
● Kendinizi ifade etmek için yüzlerce emoji arasından seçim yapın
● Paylaşılan fotoğraflar ve video görüşmesi geçmişiniz de dahil olmak üzere geçmişte neler hakkında konuştuğunuzu görün.
● Bildirimleri yalnızca bir kez alın. Bir uyarıyı gördükten sonra bilgisayarınızda veya diğer Android cihazlarınızda bunun tekrarlarını görmezsiniz.
● Hangout’larınızın her birinden paylaşılan fotoğraf koleksiyonlarını görüntüleyin.
● Uyarıların sizi rahatsız etmemesini tercih ettiğiniz zamanlarda bildirimleri erteleyin.
Notlar:
● Google Talk’tan farklı olarak Hangouts “gizli” durumunu desteklememektedir.

46 kez indirildi