Galaxy S4 Telefon Ekran Görüntüsü Alma

 

Galaxy S4 Telefon Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma – Resimli Anlatım

Samsung ailesinin amiral telefonu Galaxy S4’ün yeni özelliği ekran görüntüsü (Screenshot veya Print Screen) nasıl alınır, kısaca bu makalemizde anlatmaya çalışacağız. Kullanıcılar güzel bir görüntü gördükleri zaman kendi cihazlarından ekran kaydını almak isterler. Tabi bu sadece güzel görüntüler içinde olmayabilir, kötü amaçla sizi rahatsız edenlerin görüntüsünüde kaydedebilirsiniz. Aslında bu olay bilgisayarda kullandığımız ve klavyemizde bir tuşla yaptığımız ve isminin Print Screen olduğu bu tuş, şimdi de Galaxy S4 telefon kullanıcıları için tasarlanmış. Galaxy S4’te ekran görüntüsü almanın iki yöntemi vardır.

Birinci Olarak Aşağıdaki Pratik Yöntemi Kullanabilirsiniz :
İlk yöntemde telefonundan herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Sadece aynı anda Home ve Güç düğmelerine basmalısınız. Sonrasında görüntüsünü almak istediğiniz ekranın sınır çerçevesi belirecektir. Bu ekranda sizden onay isteyecektir. Son olarak çıkan bildirim çubuğundan ekran görüntüsünü resim olarak görebilirsiniz.


İkinci Olarak Aşağıdaki Pratik Yöntemi Kullanabilirsiniz :
S4 Cihazınızın ayarlarında bulunan Palm motion yani avuç içi hareket seçeneğini etkinleştirmeli siniz. Bunun için Telefonunuzdaki Sırası ile Ayarlar / Aygıt / Hareketler ve İşaretler / Avuç İçi Hareket içinde bulunanları aktif etmeden önce test ediyoruz ve aktif oluyor. Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi elinizin yan yüzünü ekranda sağdan sola kaydırma yöntemi ile ekranı görüntüsünü alabilirsiniz.

NOT : Bu yazdıklarıma ilave olarak anlamayan arkadaşlar olursa aşağıdaki videoyu izleyerek telefonlarında bu ayarları yaparak bu özelliğini kullanabilirler. Bu Videoyu özellikle seçtim. Dil İngilizce fakat yaptıklarına bakarak her şeyi anlayabiliyorsunuz.

48 kez okundu