Telefondan Yasak Sitelere Girmek için DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

Telefondan Yasak Sitelere Girmek için DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

Şimdi gelelim WİFİ bağlantısı ile DNS ayarını değiştirmeye. Aslında internet üzerinde yasak ne kadar mantıklı tartışılır. Lakin zamanın da Youtube’un bile yasaklandığını ve Facebook ve Twitter’a bile yasak koymayı düşündüklerinde bazen yasaklı sitelere girmek için bunları bilmek gerekiyor. Aşağıdaki adımları ve benim sizler için çektiğim resimlere bakarak ayarları yapabilirsiniz.

1- Cep telefonunuzdan veya tabletinizden AYARLAR daha sonra KABLOSUZ’a basın.

2- Karşınıza aşağıdaki gibi resim gelecektir. Bulunduğunuz konuma göre bir çok ağ çıkabilir, siz bağlı olduğunuz ağın üzerine parmağınızı basılı tutun.

3- Parmağınızı basılı tuttuğunuz yerde 2 seçenek çıkacaktır. “Ağı Unut” ve “Ağı Değiştir” seçeneğinden “Ağı Değiştir”i seçiniz.

4- İlk etapta aşağıdaki resimdeki gibi bir menü gelecek karşınıza. Burada “Gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini işaretliyoruz ki aşağıya doğru başka menü açılsın.

5- Açılan alt menüsünde ise standart olarak IP AYARLAR‘ında DHCP seçilidir. Siz bunu yine alt resimdeki gibi STATİK yapıyorsunuz.


6- “STATİK” yaptığınız zaman alt kısımda “DNS 1” ve “DNS 2” kısmı karşınıza gelecek bu kısma resimde gördüğünüz gibi DNS 1 = 8.8.8.8 yazınız. DNS 2 = 8.8.4.4 yazdığınız zaman işlemin tamamlanması için WİFİ kapatıp açınız.


Farklı bir anlatım için Telefondan Yasak Siteleri Girmek için DNS Ayarları (Resimli Anlatım) konusuna bakabilirsiniz.

İşlem tamamdır.
625 kez okundu