Samsung Telefon Test Kodu (Kısayol Numaraları)

 

Samsung Telefon Test Kodu (Kısayol Numaraları)

Aslında İnterette Samsung telefonlarda kullanılan pek çok kod yazılmış, lakin vereceğim kod ile verilen kodların hepsini tek test kodu ile görebileceksiniz. Bu özellik ile Android yüklü telefonunuzun ekranında ölü pixel var mı, versiyonu kaç, mikrofonu çalışıyor mu, FM radyosu çalışır mu, flash desteği, titreşim motoru testi, wifi testi ve tüm sensörleri test edebileceğiniz harika bir kısayol tuşudur. Toplamda yirmidört adet olan bu telefon test yöntemi ile telefonunuzun herşeyini test etme imkanı bulabiliyorsunuz.

Aşağıdaki çektiğim resimlerde sizlere örnek olsun diye bir kaç tanesini paylaşıyorum. Bunların için de telefon bataryanızın durumu, telefon hafıza durumunuz ve telefon kulaklık ses durumunu test etme ekranlarını resimlerini görebilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit aşağıdaki kodu telefon çevirme tuşları yazmanız.

Yazılacak KOD : *#0*# yazın. Karşınıza aşağıdaki resim görüntüsü gelecek. Daha sonra orada yazılanlara basarak telefonunuzun istediğiniz özelliğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun imei numarasını öğrenmek isterseniz onunda kısayol tuşu *#06# olarak yazarsanız karşınıza telefonunuzun imei gelecektir.

908 kez okundu