com.skymobi.lockframe.iphone Temizleme Yöntemi

Bir çok kişinin baş belası olan ve farkında olmadan cep telefonlarına kullanıcıdan habersiz uygulamalar ve oyunlar yükleyen bu virüsün nasıl kaldırabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışacağız. com.skymobi.lockframe.iphone isimli Android uygulamasının kötü bir yazılım olduğunu zaten AVG sitesi bildirmişti.

Bu sinir bozucu virüs interneti açtığınız anda küçük boyutlu uygulamaları habersiz olarak yüklemektedir. cepapkindir.com Bazı kullanıcılar yüklenen Android uygulamanın çocuğu, arkadaşı veya yanlışlık ile yüklendiğini düşünüyor. Lakin “com.skymobi.lockframe.iphone” isimli baş belası malware arka planda çalışarak yükleme işlemini yapmaktadır.

Aslında buna virüs demek yanlış, çünkü kötü niyetli yazılımcılar Android’in açığı olan ve bir uygulama veya oyunu yüklediğimizde bizden istediği izinlerden faydalanmaktadır. Bu sebepten çok güvenilir olmayan uygulama ve oyunların izin isteklerine dikkat ediniz.

Şimdi gelelim com.skymobi.lockframe.iphone isimli can sıkıcı uygulamayı kaldırmaya.

1- İlk olarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi çalışan uygulamalar bölümünü açmanız gerekiyor. Telefonlara göre değişiklik gösterebilir, lakin bir çoğumuzun bildiği “AYARLAR” daha sonra “UYGULAMALAR” menüsünde bulunan ve resimde de gördüğünüz gibi “ÇALIŞIYOR” sekmesini tıklayınız.

2- Açılan sekmede arka planda sizden habersiz çalışan uygulamaları göreceksiniz. İşte burada iş size düşüyor. Çünkü bu virüs hangi isimde attığı belli olamaybiliyor. Benim telefonum Samsung Galaxy S4 olduğu için uyanıklık yapıp “SamsungGalaxy4Locker” isimli uygulamaya gömmüş kendini. Fazla çalışan uygulama olmadığı için işiniz kolay. Zaten bilinen isimlere bakmanıza gerek yoktur. Garip isimli dosyalara bakarak aşağıdaki resimde 3 numara ile gösterilmiş alandaki yere bakarak yazısını bulmanız gerekmektedir.


3- Eğer bu zararlı ve can sıkıcı uygulamayı buldu iseniz aşağıda resimde numara sırasına göre gösterilen şekilde işlemi yapınız.


4- Son olarak bir silme işlemini de “Dosya Yöneticisi” ile yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi her yüklenen uygulama veya oyun kendine bir klasör açar. Bu uygulamanın bulunduğu klasörde aşağıdaki resimdeki gibi olup silmeniz gerekmektedir. Bunun için Dosya Yöneticisi Android uygulamanızı açın. Sırası ile “Telefon belleği” > “Android” > “Data” klasörünün altında bulunan “com.skymobi.lockframe.iphone” isimli klasörü siliniz.Herkese Geçmiş Olsun.
cepapkindir.com sitesinden alıntıdır.

13 kez okundu